Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Blog chmura tagów

Węże (przewody) do instalacji gazowych

Węże do domowych instalacji gazowych (gazu ziemnego, gazu propan butan) muszą być elastyczne, by mogły zostać uznane za bezpieczne. Wybierając przewód koniecznie należy zwrócić uwagę na to, do jakiego typu gazu jest przeznaczony. Nie można stosować wymiennie przewodów o konkretnym zastosowaniu, np. węża do gazu ziemnego jako węża do gazu propan butan. Istnieją jednak przewody, które mają podwójne zastosowanie w instalacjach domowych i na karcie produktu widnieje opis, że węża można używać zarówno do gazu ziemnego, jak i do gazu propan butan (dotyczy to kuchni i kuchenek gazowych). O tym, że wąż do gazu jest bezpieczny świadczy również certyfikat, potwierdzający, że spełnia on normy stawiane tym przewodom (EN 14800:2007).

W naszym sklepie dostępne są węże do gazu zarówno do kuchni i kuchenek domowych, jak i do podłączenia takich urządzeń, jak kotły C.O., piece, bojlery, podgrzewacze wody itp. W przypadku urządzeń zabudowanych trwale warto wybierać rozciągliwe węże do gazu, ponieważ zmniejsza to koszty wykonania instalacji. Przewody do kuchenek występują z gwintem w standardowym rozmiarze, a jeśli szukasz węża do innego typu instalacji gazowej, to na karcie produktu wybierz odpowiednią średnicę gwintu (od ½ cala do 1 cala).

Węże do gazu

Jeżeli chcesz w sposób wygodny i jednocześnie bezpieczny stworzyć instalację, koniecznie sprawdź asortyment naszego sklepu internetowego! W przestronnej ofercie znajdziesz przewód gazowy do kuchenki od znanego producenta AS-GAZ, którego produkty spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Znajdziesz tu elastyczny wąż do gazu ziemnego, który odznacza się dużą wytrzymałością, dzięki czemu montaż nawet w ciasnych przestrzeniach będzie wygodny i zarazem precyzyjny.

Jak wybrać przewód do kuchenki?

W sklepie internetowym możesz zamówić wąż do gazu ziemnego, jak również propan butan, czyli LPG. Decydując się na artykuły marki AS-GAZ, trzeba zastanowić się nad ich długością, jak również rozmiarem gwintu potrzebnego pod podłączane urządzenia. Węże do butli posiadają niezbędne atesty, dzięki którym zapewniona jest niezawodność przyłącza i bezpieczeństwo jego użytkowania. Oczywiście, warto zadbać o to, aby były one podłączane przez wykwalifikowanych instalatorów.

Profesjonalny montaż instalacji

Produkty dostępne w poniższej kategorii charakteryzują się stalowym oplotem, jak również nieograniczonym promieniem gięcia, co umożliwi ich szybki i dokładny montaż, nawet w przypadku ciasnej zabudowy kuchennej. Dostępne w ofercie akcesoria wykorzystywane są do podłączenia paliwa ziemnego do butli. Posiadają specjalną osłonę wykonaną z PVC, która uniemożliwia gromadzenie się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów na powierzchni.

Sprawdź, jakie przewody do butli znajdziesz w naszej ofercie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl