Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Blog chmura tagów

Sprzedajemy elementy umożliwiające zamontowanie instalacji grzewczej. Przydadzą się one szczególnie w okresie jesienno – zimowym, gdy temperatura na zewnątrz spada i potrzebne jest ogrzewanie mieszkania.

W naszej ofercie znajduje się zestaw montażowy do kotłów złożony z elastycznych przyłączy /wężyków/ wykonanych ze stali AISI 316L. Elastyczne podłączenie pieca CO sprawia, że jego montaż jest wyjątkowo prosty. Rozciągliwe węże mogą swobodnie się wyginać z zachowaniem pełnego zakresu gięcia - w żadnym miejscu wężyka nie jest zmniejszone światło przepływu.

W jednym zestawie mamy 5 węży. Jeden gazowy o średnicy 3/4” i gwintach GW/GZ. Dwa węże do wody centralnego ogrzewania 3/4” oraz dwa węże do wody użytkowej 1/2” GW/GZ.
Oferowany zestaw przyłączeniowy do kotła umożliwia szybki i wygodny montaż pieca CO.

Zabezpiecza piec przed skokami ciśnień i wzdłużeniami liniowymi instalacji. Pewni funkcje tłumika drgań oraz kompensatora wydłużeń.

Zestawy montażowe do kotłów

Przy wymianie pieca, jego ewentualnym serwisie ułatwia i przyśpiesza ten proces. Sztywne podłączenie wymaga pewną ilość kolanek o ustalonym rozstawie. Serwis lub montaż nowego pieca wiąże się z rozkręceniem, przelutowaniem istniejących kształtek. Przy zastosowaniu naszego zestawu wystarczy te wężyki trochę inaczej nagiąć. Z doświadczenia powiem: wymiana pieca zajmuje wtedy ¾ czasu mniej niż w przypadku instalacji na sztywno.

Ciśnienie robocze dla wężyka gazowego to 0,5 bara. Ciśnienie niszczące to 140 atm. Ciśnienie robocze dla wężyka wody to 16-18atm ( w zależności od średnicy) a niszczące to 120-140 atm (również w zależności od średnicy). Tutaj współczynniki bezpieczeństwa są potężne. Zakres pracy temperaturowej dla tych węży waha się od – 300 do + 600 stopni. Uszczelka jest wytrzymała do + 100 stopni – ona jest tutaj pewnym ograniczeniem. Ale jeśli ktoś ma potrzebę zwiększenia zakresu temperatury może znaleźć w naszej ofercie uszczelki wzmocnione na + 300 stopni.

Zestaw przeznaczony jest zarówno dla fachowców jak i osób, które pragną samodzielnie podłączyć piec CO. Wszystkie elementy naszego kompletu montażowego wykonane są z materiałów
najwyższej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur.

Dzięki nim przyłączenie podgrzewacza 2 – funkcyjnego jest bardzo łatwe.

Dzięki elastycznym, amortyzującym przewodom ze stali urządzenia grzewcze działają niezawodnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl