Dlaczego warto do montażu nowego pieca gazowego stosować elastyczne węże przyłączeniowe?

Przy montażu urządzenia gazowego czy jest to piec łazienkowy czy kocioł dwufunkcyjny do starej instalacji stajemy często przed trudnością dopasowania innych rozstawów i wymiarów. Nowe urządzenia często mniejsze, o innym układzie wyjść wodno gazowym różnią się od swoich poprzedników na tyle, że wymagana jest duża ingerencja w instalację.

Wykonanie przyłącza gazowego lub wodnego jednym elastycznym elementem koryguje różnice między liniami połączenia nowego pieca ze starą instalacją.

Instalacje przyłącza gazowego kiedyś i dzisiaj

Jeśli kiedyś piec podłączony był na trzech kolankach i jednym króćcu stalowym to możemy teraz zamiast tych kilku elementów zastosować jeden element elastyczny. Kształtując wężyk stalowy w literę np. "S" omijamy zachodzące na siebie wymiary starych i nowych elementów.

Jest to szczególnie ważne dla instalatorów gdzie zamiast wykonywania 6ciu połączeń gwintowanych, które zawsze stwarzają ryzyko rozszczelnienia można wykonać tylko dwa takie połączenia.

Rozwiązaniem trudności dopasowania istniejącej instalacji do nowego podgrzewacza jest dostępny w naszym sklepie zestaw przyłączeniowy kotła gazowego który zawiera przyłącz elastyczny do gazu oraz 4 stalowe węże do wody do zastosowania bezpośrednio na zasilanie i powrót montowanego kotła.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl