Jak działa wąż gazowy?

Rodzaje przewodów gazowych

Przewody gazowe to produkty o szerokim zastosowaniu, które są powszechnie wykorzystywane w domach. Oprócz tego znajdują się w zakładach przemysłowych, gdzie służą do transportu różnych substancji i umożliwiają przeprowadzenie procesów produkcyjnych. W tych miejscach szczególnie często można znaleźć węże gazowe; dzielimy je na nisko – i wysokociśnieniowe. Te pierwsze służą do transportu między innymi acetylenu, tlenu i mieszanki propan-butan. Drugie służą przede wszystkim do przenoszenia sprężonego powietrza. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa wąż gazu oraz który wybrać, przeczytaj ten artykuł!

Wąż gazowy to elastyczny przewód, który pozwala dostarczyć substancję do wybranego urządzenia. Na rynku dostępne są modele różniące się średnicą oraz tworzywem, z którego są wykonane. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć elastyczne wyroby gumowe w oplocie ze stali lub egzemplarze do gazu w całości wykonane ze stali, m.in. AISI 316L.

Budowa wężyka gazowego

To, jak działa wąż gazowy, zależy od jego budowy. Tego rodzaju wyroby, szczególnie te wykonane ze stali austenicznej, charakteryzują się dużą elastycznością oraz wytrzymałością; można je wyginać we wszystkie strony z zachowaniem pełnej drożności. Jest to możliwe, ponieważ przewody te w każdym punkcie mają nominalny przekrój; dzięki temu nie dojdzie do zwężenia otworu. Poza tym, dzięki harmonijkowej budowie niwelują powstające napięcia i przeciążenia, a w efekcie nie przenoszą ich do urządzeń gazowych, co pozwala im dłużej działać.

Przewody do gazu mogą mieć:

- dwie ruchome nakrętki,
- jedną ruchomą nakrętkę i stały gwint,
- stałą nakrętkę z kolanem z ruchomą nakrętką,
- stałą nakrętkę oraz szybkozłączkę.

Jakość, trwałość, AISI 316L

Jeśli zależy Ci na wyjątkowo nowoczesnym i wytrzymałym przewodzie do gazu, sięgnij po nasze innowacyjne modele wykonane w całości ze stali AISI 316L, które są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne; transportują substancje pod wymaganym prawem ciśnieniem 0,5 Bar ale wytrzymałość na rozszczelnienie to nawet 135 ATM!. Takie węże będą działać bezpiecznie w Twojej instalacji przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl