Przedłużka M10 x M8
Redukcja M10 x M8

W ostatnim wpisie przybliżone zostało zastosowanie w pracy instalatora redukcji mufo-nypel M10 x M8 w sytuacji nietypowego gwintu baterii. Co jednak zrobić jeśli przy montażu spotykamy się na przykład z bardzo grubym blatem lub gdy odległość od baterii do zaworka jest dłuższa niż najdłuższy wąż występujący na rynku? Rozwiązaniem jest zastosowanie przedłużki M10 x 3/8”

Omawiana przedłużka M10 x 3/8” umożliwia łatwą zamianę zwykłego wężyka baterii 3/8” w oplocie na dowolną długość stalowego węża z systemu Kes-Tak. Przedłużki wkręcamy do spodu baterii a następnie instalujemy ją w blacie. Po zamontowaniu bezpośrednio do gwintu zewnętrznego przedłużki dokręcamy wężyk stalowy 3/8” dowolnej długości. Najdłuższe oferowane obecnie na rynku wężyki do baterii są długości 70 cm. Wykorzystanie wężyków stalowych z systemu Kes-Tak umożliwi przygotowanie i zastosowanie dowolnej długości węża, nawet długiego na 1,5m lub więcej. Przedłużki M10 w pracy instalatorów często są wykorzystywane również przy nietypowych, bardzo grubych blatach oraz przy wykończeniach specjalistycznych laboratori badawczych lub przemysłowych. Przedłużki sprzedawane są w komplecie 2 sztuk o długości 5 cm i 7 cm.

Zastosowanie omawianej przedłużki podobnie jak w przypadku redukcji M10 x M8 nie wymaga użycia dodatkowych materiałów uszczelniających, w komplecie otrzymujemy produkt z uszczelkami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl