Stalowe wężyki gazowe - wprowadzenie
Stalowe wężyki gazowe - wprowadzenie

Stalowe rozciągliwe węże gazowe z racji wykonania z bardzo wytrzymałego i odpornego materiału jakim jest stal AISI 316L zaleca się do stosowania w instalacjach gazowych z kilku powodów.

Pierwszy to kompensacja powstających w instalacji wydłużeń liniowych. Węże stalowe przez harmonijkową budowę niwelują powstające napięcia nie przenosząc ich do urządzenia gazowego.

Drugą zaletą to kompensacja ewentualnych ruchów tektonicznych które mogą występować na terenach górniczych, górskich czy w nowo wybudowanych domach. Niestabilność gruntu objawia się na budynku delikatnymi pęknięciami, zmarszczkami na elewacji. Napięcia takie przy rurarzu niosą z sobą bardzo duże naprężenia, które mogą prowadzić do rozszczelnień. W instalacjach wodnych jest to dużo mniejsze ryzyko niż przy instalacji gazowej, gdzie ryzyko utraty naszego zdrowia jak i życia jest dużo większe.

Dlatego zaleca się stosowanie w instalacjach gazowych przynajmniej jednego elastycznego elementu który zabezpieczy instalację przed naprężeniami, wydłużeniami liniowymi czy ruchami tektonicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl