Węże do wody
Węże do wody

Dostępne w naszym asortymencie rozciągliwe węże do wody, inaczej wężyki przyłączeniowe, wykonane są ze stali AISI 316L, dzięki czemu odznaczają się dużą elastycznością i wytrzymałością. AISI 316L to stal austeniczna będąca stopem żelaza, chromu oraz niklu, która nie uwalnia żadnych substancji chemicznych w kontakcie z wodą. To sprawia, że przewody z niej wykonane są bardzo bezpieczne. Co więcej, wykazują się odpornością na działanie związków obecnych w transportowanej wodzie i nie ulegają korozji.


W wężach z rozciągliwych tworzyw sztucznych (gumowych) mogą gromadzić się bakterie, zwłaszcza gdy instalacja jest przez jakiś czas nieużywana. Struktura elastycznych, gumowych wężyków osłabia się pod wpływem ciśnienia cieczy, które oddziałuje od wewnątrz wtedy, gdy przewód jest zagięty. To może poskutkować ich pęknięciem, a w konsekwencji zalanym mieszkaniem i dużymi stratami materialnymi.

Gdzie przydadzą się nasze rozciągliwe przewody?

Wąż stalowy, dostępny w naszej ofercie jest elastyczny, w pełni odporny na korozję i bardzo wytrzymały. Spełnia najwyższe europejskie normy eksploatacyjne oraz higieniczne. Taki produkt kosztuje nieco więcej, niż przewody do wody wykonane z tworzyw sztucznych, ale gwarantuje znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. W naszym sklepie oferujemy rozciągliwe węże ze stali nierdzewnej do różnego typu przyłączy:

- baterii stojących,
- instalacji sanitarnych,
- centralnego ogrzewania,
- systemów klimatyzacyjnych.

Elastyczne węże do wody dostępne są w różnych średnicach, począwszy od ½ cala do 1 cala. Bez problemu można znaleźć produkt odpowiedni do każdej instalacji.

 


Stalowe, rozciągliwe przewody w naszej ofercie dostępne są w wielu wariantach. Kupisz tu m.in. modele o długości w przedziale 200 mm - 400 mm, 250 mm - 500 mm czy 300 mm - 600 mm. Ich ciśnienie robocze tych wynosi 15 atm a ciśnienie niszczące to około 135 atm. Warto zaznaczyć, że nasze elastyczne przewody można dowolnie wyginać z zachowaniem pełnego przekroju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl