Właściwości węży do wody

Każdy z nas chce, by instalacja wodna w jego domu działała bez zarzutu przez długi czas. Jednak wielu ludzi decyduje się na wężyki z tworzywa sztucznego w oplocie stalowym, ponieważ żyje w przekonaniu, że dzięki temu są jednocześnie elastyczne i wytrzymałe. Błąd! Tego rodzaju wyroby mogą ulec awarii nawet w nowo wybudowanym domu i przyczynić się do ogromnych szkód — spuchnięte panele, mokra wylewka czy grzyb pod podłogą to tylko niektóre z nich. Zastanawiasz się, co kupić, by uniknąć zalania? Sięgnij po węże do wody, które powstają w całości ze stali austenicznej AISI 316L.

Czym się charakteryzują?

Cechuje je wyjątkowa rozciągliwość oraz odporność. Tak wspaniałe właściwości węży do wody wynikają z tego, że wykonane są tylko i wyłącznie ze stali – nie powstają na skutek nałożenia stalowej warstwy na elastyczne tworzywo sztuczne. To właśnie tego rodzaju przewody mogą niespodziewanie pęknąć i zalać mieszkanie. Dlaczego? Umieszczony w środku elastomer z biegiem czasu ulega starzeniu, a jego struktura słabnie pod wpływem ciśnienia przepływającej wody. Kolejną nieciekawą właściwością stalowo — elastomerowych wyrobów jest to, że w ich wnętrzu pojawia się warstwa śluzu, która niekorzystnie wpływa na ich wytrzymałość.

Dlaczego warto sięgnąć po przewody ze stali austenicznej?

Decydując się na stalowe wyroby, zyskujesz pewność, że na podłodze Twojego mieszkania nie pojawią się kałuże – to szczególnie ważne na czas nieobecności, gdy nie możesz szybko zakręcić dopływu. Dzięki wspaniałym właściwościom tych przewodów możesz spokojnie wyjechać na urlop czy wyjść do pracy bez obaw, że po powrocie czeka Cię przykra niespodzianka.

Wyroby, które powstają w całości ze stali austenicznej AISI 316L (stop żelaza, chromu, niklu oraz innych pierwiastków) są bardzo odporna na korozję. Kolejną właściwością tych wyrobów jest fakt, że nie uwalniają żadnych związków chemicznych w kontakcie z cieczą.

Wiesz już, jak powstają stalowe węże do wody oraz dlaczego dobrze jest je wybrać. Nie zwlekaj, zrób to dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl