Wytrzymałość węży stalowych na temperaturę i ciśnienie
Wytrzymałość węży stalowych na temperaturę i ciśnienie

Często w rozmowach z klientami przewija się temat wytrzymałości naszych węży względem wężyków klasycznych z tworzywa sztucznego w oplocie ze stalowej plecionki. Porównanie to w zakresie odporności na temperaturę i ciśnienie ma tylko jednego zwycięzce:) Dlaczego? Przeczytaj!

Węże stalowe AS-GAZ wykonane ze stali AISI 316L mogą pracować w zakresie temperatur od -150℃ do + 600℃. Ograniczeniem dla wysokich temperatur jest rodzaj uszczelnienia. W przypadku uszczelek gumowych temperatura graniczna zależy od rodzaju wykorzystanej gumy i waha się w granicach 90℃ - 150℃. Przy uszczelkach z gambitu, zbrojonych grafitowych przyjmujemy bezpieczny zakres do 450℃. W przypadku węży przemysłowych gdzie mamy kołnierze stalowe spawane i skręcane węże stalowe wytrzymują temperaturę nawet + 600℃.

Warto zauważyć że ciśnienie nominalne dla wężyka przy temperaturze 300℃ i średnicy 3/8” i ½” wynosi aż 16 bar. Dla średnic ¾” i 1” to 10 bar.

Oferowane stalowe wężyki posiadają certyfikat UDT Poznań (Urząd Dozoru Technicznego w Poznaniu) z potwierdzeniem wytrzymałości materiałowej na ciśnienie niszczące na poziomie 150 bar.

Tak wysokie zakresy pracy ciśnienia oraz temperatur oznaczają że wężyki te mogą być bezpiecznie i szeroko stosowane w instalacjach:

  • wody pitnej
  • wody użytkowej
  • wody lodowej
  • solarnych
  • C.O.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl