Kiedy i co ile wymieniać wąż do gazu?

Prawidłowe funkcjonowanie domowej instalacji grzewczej jest bardzo ważne. Dzięki niej nie marzniemy zimą oraz możemy brać ciepły prysznic. Żeby to było możliwe, należy regularnie sprawdzać stan przewodów, które ją tworzą. Zastanawiasz się, kiedy wymienić wąż gazowy? Przeczytaj ten artykuł.

czytaj całość »
Jak działa wąż gazowy?

Przewody gazowe to produkty o szerokim zastosowaniu, które są powszechnie wykorzystywane w domach. Oprócz tego znajdują się w zakładach przemysłowych, gdzie służą do transportu różnych substancji i umożliwiają przeprowadzenie procesów produkcyjnych.

czytaj całość »
Węże do gazu
Węże do gazu

W naszym sklepie kupisz elastyczne przewody transportujące gaz ziemny lub propan butan, które przydadzą się w kuchenkach czy butlach. Nasze węże do gazu ziemnego CONAGAS wykonane ze stali AISI 316L można swobodnie rozciągać oraz zginać bez ryzyka, że utracą swoją wytrzymałość i ulegną pęknięciom.

czytaj całość »
Węże do wody
Węże do wody

Dostępne w naszym asortymencie rozciągliwe węże do wody, inaczej wężyki przyłączeniowe, wykonane są ze stali AISI 316L, dzięki czemu odznaczają się dużą elastycznością i wytrzymałością.

czytaj całość »
Uszczelki - tworzywo

Uszczelki które dostępne są w sprzedaży w naszym sklepie wykonane są z płyty uszczelkarskiej Gambit AF-OIL. Są to uszczelki precyzyjnie wykrojone z płyty grubości 2 mm z odpornością temperaturową do 300 stopni Celsjusza.
Oferowane przez nas uszczelki są olejoodporne. Przystosowane do użycia w układach klimatyzacji oraz kontaktu z glikolem. Są odpowiednie do uszczelniania instalacji gazowych, wodnych w tym instalacji wody pitnej.

czytaj całość »
Trwałość węży stalowych - próba 12 lat
Trwałość węży stalowych - próba 12 lat

Węże stalowe Mix-Flex nie zawierają w sobie żelaza co finalnie oznacza, że wężyki w kontakcie z wodą nie starzeją się, nie ulegają korozji. Artykuł ten przedstawia stan i opinię na temat wężyków stalowych Mix-Flex po 12 latach użytkowania.

czytaj całość »
Węże przemysłowe, złączki według schematu

W naszej codziennej pracy instalatorskiej wielokrotnie spotykaliśmy się z potrzebą zastosowania nietypowego rozwiązania i zastosowania... nypla kryzującego lub trójnika z wydłużonym gwintem. Gdzie kupić takie elementy?

czytaj całość »
Szarokie czoło pod uszczelkę czyli słów kilka o nieszczelnościach
Szarokie czoło pod uszczelkę czyli słów kilka o nieszczelnościach

Instalatorzy pracując z instalacjami wodnymi często spotykają się z nieszczelnością łączonych gwintów. Mimo zastosowania właściwej uszczelki, użycia prawidłowej siły do skręcenia łączonych elementów pojawia się nieszczelność. Najczęściej powodem takiej sytuacji jest fakt niewielkiej powierzchni czoła zaworu, który po dociągnięciu nakrętki wcina się w uszczelkę... rozwiązaniem jest zastosowanie...

czytaj całość »
Przedłużka M10 x M8
Redukcja M10 x M8

Co zrobić jeśli przy montażu baterii stojącej spotykamy się z bardzo grubym blatem lub gdy odległość od baterii do zaworka jest dłuższa niż najdłuższy wąż występujący na rynku? Rozwiązanie to zastosowanie przedłużki M10 x 3/8

czytaj całość »
Redukcja M10 x 3/8”
Przedłużka M10 x 3/8”

W poniższym artykule tłumaczymy i przybliżamy jak  przeprowadzić instalację baterii stojącej przy nietypowym gwincie M8. Gwint często spotykany w bateriach IKEA.

 

czytaj całość »
Stalowe wężyki gazowe - wprowadzenie
Stalowe wężyki gazowe - wprowadzenie

Stalowe rozciągliwe węże gazowe z racji wykonania z bardzo wytrzymałego i odpornego materiału jakim jest stal AISI 316L zaleca się do stosowania w instalacjach gazowych z kilku powodów. Pierwszy to kompensacja powstających w instalacji naprężeń liniowych...

 

czytaj całość »
System KES-TAK Plusy i jeden minus
System KES-TAK Plusy i jeden minus

Ciekawym i wartym przybliżenia rozwiązaniem stosowanym w pracy instalatorów jest system KES-TAK. Jest to niezbędny komplet dla osób pracujących z instalacjami wodnymi, dzięki któremu mogą samodzielne i szybko wykonać przyłącza o dowolnej długości oraz przekroju począwszy od 3/8” do 1” włącznie.

czytaj całość »
Wszystko co powinieneś wiedzieć o stalowych wężach do wody
Wszystko co powinieneś wiedzieć o stalowych wężach do wody

Szczelność instalacji wodnych to jedno z ważniejszych zagadnień związanych z hydrauliką.

Przez wiele lat najszerzej stosowaną metodą połączeń gwintowanych było wykorzystanie przyłączy elastycznych z tworzyw sztucznych w oplocie aluminiowym. Mimo niewątpliwie kilku zalet - tanie i łatwe w produkcji - posiadają kilka wad.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl